Skautský chlapecký oddíl Sosna ze Záp

Naleznete zde základní informace o našem (Vašem) skautském oddíle.

Deník vedoucího

Výroční zpráva vedoucího oddílu

Blíží se konec tohoto ruku, mnoho vody uplynulo, mnohé se změnilo a ani náš oddíl nebyl vyjímkou.

V červenci jsme  na letním táboře přebíral 1. chlapecký oddíl skautů Sosna ze Záp. (i když slovo oddíl bylo vzhledem k nízkému počtu členů poněkud silné). Ta pravá práce ale začala až v září.
Z původních vlčat zbyli jen Míma s Ríšou, od Sluníček (kde jsem před tím rádcoval) jsem přivedl Honzu, Kryštofa a Vaška (Vašík sice moc dlouho nevydržel, ale s tím se bohužel nedalo nic moc dělat).
K družině Bobrů (starší vlčata) přibyla družina Svišťů (mladší vlčata).
Čekal jsem, že se řady družin rychle rozšíří- u Svišťů se tak sice stalo, ale u Bobrů jsem (sehnal jenom Matěje a to až v listopadu). Družiny měli schůzku v jiný den. Chodilo sice okolo 5 až 9 vlčat, ale když se to vydělí dvěmi- tak nic moc. Družiny se tedy spojily a schůzky se neuvěřitelně zlepšily. Mezi kluky se objevila soupeřivost, nová přátelství, mladší mohli pozorovat a učit se od starších a zkušenějších....Rozdělení družin byla mojí největší chybou.

V září jsme se přestěhovali ze zápské školy do srubu. Srub byl sice ze začátku ve velice špatném stavu, ale díky Sosnovi, Brankovi a mě se stav podstatně zlepšil. Doufám, že se klubovna dostane ne takovou úroveň, že tam budeme moct příští rok přespávat.

Jeli jsme na tři výpravy: na Korno, do Klecan na papírovou bitvu a s dívčím oddílem do Jaroměře.
Příští rok budeme dále směle pokračovat.

Na táboře mi svojí pomocnou ruku přislíbili Martin S. a Martina. Martin bohužel svoje slovo nedodržel a ještě se díky svým klíčům od kluboven  zachoval velice nehezky.
Martina se zachovala mnohem lépe. Chodila na schůzky. Dokonce si i sehnala kamarádku Markétu (bohužel moc dlouho nevydržela). V poslední době má bohužel Martina slabou docházku, pevně ale veřím, že se to zlepší. Také se pokusím zapřáhnout Radima L.
Příští rok mě čeká mnoho seminářů a budu občas potřebovat ,,spolehlivou náhradu".

I nadále budou přicházet nová vlčata, pravděpodobně se podaří plně obnovit rovering, zažijeme spoustu skvělých výprav, schůzek, seminářů a akcí. Věřím, že budeme i nadále měsíc od měsíc sílit. (To nejhorší už máme za sebou). Jsme teprve na začátku naší stezky a čeká nás ještě dlouhá cesta.Příští rok je rokem 100let skautingu, doufám, že do něj vykročíme pravou nohou a že mu neuděláme žádnou ostudu.

Martin Lakatoš- vedoucí oddílu
Poslední komentáře
31.01.2007 23:04:40: Určitě to zvládnete!!! Martine, moc ti držím palce! S tím M. S. mě to moc mrzí, nezůstal tedy nikdo...
 
Za případné chyby či nedostatky se omlouvám, vedoucí oddílu.