Skautský chlapecký oddíl Sosna ze Záp

Naleznete zde základní informace o našem (Vašem) skautském oddíle.

Výpravy a Akce

Letní tábor 2009

Vážení rodiče,rok se sešel s rokem a je před námi další skautský tábor, který se bude konat od 4. do 18. července nedaleko obce Dolní jelení (cca 20 km od Pardubic).

Na tábor pojedeme autobudem ze Záp (místo a hodina odjezdu budou upřesněny během června). Spát se bude jako každý rok v podsadových stanech.

Táborový program se skládá z oddílového programu, celotáborové etapové hry, výletu a puťáku.Adresa tábora (kam můžete klukům psát):


Skauti Suchý Dub- jméno účastníka

Náměstí Komenského 97

Horní Jelení

53374
Důležité informace a doporučení:


Skautský kroj (doporučuji zakoupit co nejdříve, týden před táborem jsou většinou vyprodány) zakoupíte v obchodě Junu ( Haškova 7, 170 00 Praha 7 ) bližší informace na jejich stránkách http://www.junshop.cz


Součástí oddílové programu bude airsoft. Jedná se o sport, který je velice zábavný a přínosný, ale je potřeba při něm dodržovat předem stanovená pravidla, které se z velké části týkají bezpečnosti. Ten kdo nebude mít kuklu, lyžařské brýle a kuličkovku nebude se moci zůčastnit hry. Dopředu upozorňuji, že kuličkovky si od kluků vybereme ihned po příjezdu na tábor a budou jim vydány až během hry, proto doporučuji si kuličkovky podepsat či jinak označit, aby nevznikali typické dětské konflikty ohledně vlastnictví věcí. Maskáče a ostatní doplňky vítány. V žádném případě klukům nedávejte žádnou munici. Hrát budeme biokuličkami, které se v přírodě lehce rozloží.

Rád bych upozornil, že jsme airsoft již několikrát během schůzky hráli a opravdu se není čeho bát.


Nedávejte prosím vašim dětem mobilní telefony. Mohou je během tábora lehce ztratit a nebudou si je mít kde nebíjet. V případě potřeby můžete volat na moje číslo +420775244295.


Doporučuji nedávat klukům předimenzované igelitky sladkostí. Jednak mají tendence se před obědem ,,přetláskat“ slatkostmi, což není jednak zdravé a ani slušné vůči naší kuchařce, která vaří opravdu skvěle a která se snaží našim dětem jakkoliv vyjít vstříct. Jinými slovy doporučuji 1 tatranku denně.


Součástí tábora je jednodenní puťák. Podotýkám, jako každý rok, že kluci, kteří nebudou mít kvalitní krosnu, do které se jim vejde spacák a ostatní tábornické potřeby, tak jednoduše řešeno moc daleko nedojdou.


V potřebách pro tábor je rovněž uvedeno kimono, ve kterém budou děti hrát etapovou hry.


!!!V případě jakýchkoliv dotazů pište své dotazy na skautlaky@gmail.com nebo volejte na 775244295 !!!


Martin Lakatoš- vedoucí oddílu

Žádné komentáře
 
Za případné chyby či nedostatky se omlouvám, vedoucí oddílu.